Halassy Olivér Díjban részesült Fenyves Balázs

Volt sportreferensünket is díjazták a MEFS tisztújító közgyűlésén, a sportért folytatott kiemelkedő munkájáért.

Augusztus 12-én, a fővárosi Testnevelési Egyetemen tartotta éves, ezúttal tisztújító közgyűlését a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS), amely során a különböző napirendek között értékelő beszédekre és ünnepélyes díjátadásokra is sor került.

A hagyományoknak megfelelően, ezúttal is több kategóriában díjazták a magyar egyetemi és főiskolai sportért ténykedő, arra érdemes személyeket, nagy örömünkre pedig az Eszterházy Károly Egyetem neve több alkalommal is elhangzott. A rendezvény legelső kitüntetettjeként, elnökségünk volt sportreferense, Fenyves Balázs Halassy Olivér Hallgatói Díjjban részesülhetett.  Varga Attila Elek Ilona Emlékérmet vehetett át az egyetemi sport támogatásáért. Széles-Kovács Gyula a MEFS Hajós Alfréd Aranyplakettje az Egyetemi-Főiskolai Sportért kitüntető címének átvételekor kapott elismerő tapsot. Habár ezen a napon nem tudott a helyszínen lenni, egy későbbi időpontban mégis átveheti majd a Csík Ferenc Ezüstplakett az Egyetemi-Főiskolai Sportért díjat prof. dr. Bognár József.

A díjátadót követően tartotta a szervezet az éves rendes közgyűlését, amely során a különböző beszámolók elhangzását, majd azok elfogadását követően bonyolították le a MEFS soros közgyűlését. Amint az a jelöltlista ismertetésén kiderült, elnöki pozícióra egyetlen személyre érkezett javaslat, a közgyűlés pedig meg is választotta prof. dr. h. c. Mocsai Lajost, a Testnevelési Egyetem rektorát. Az alelnökökről, elnökségi tagokról, illetve különböző tisztségekről szóló szavazás folyamán az is kiderült, hogy a következő négy esztendőben is Felügyelőbizottsági tag lesz Szalay Gábor, az Eszterházy Károly Egyetem docense.

Gratulálunk a díjazottaknak, és további sikereket kívánunk munkájukban!

Forrás: sport.uni-eszterhazy.hu

Fotó: Balogh Tibor